Menu
uClan DENYS 2
Legendárny uClan DENYS je späť s novým, rýchlejším procesorom a podporou HEVC 10bit. Výborný obraz, rýchly chod, Fastscan, Multistream, IPTV a multimediálne funkcie. Čítajte viac

Vypredané

52,90 €

Výrobca: uClan

Popis

uCLAN DENYS 2 je nástupcom legendárneho uClan H.265 EU s prepracovaným softvérom na báze linuxu, ktorý má výbornú podporu od výrobcu. Ide o kombináciu satelitného prijímača, IPTV prehrávača a multimediálneho prehrávača v jednom, ktorého hlavným prednosťami je podpora príjmu v normách T2-MI a MULTISTREAM, bez potreby zadávania vstupných parametrov a HARDVÉROVÝ BLINDSCAN.

Čo je nové?

Hlavným vylepšením nového modelu je nový, rýchly, dvojjadrový procesor ARM A7 GX6613H2, ktorého hlavnými výhodami sú výrazne zvýšený celkový výkon systému, ešte lepšia prispôsobivosť pre prácu so sieťovými streamami, podpora FULL HD rozlíšenia v kódeku H.265 HEVC a v kvalite 10bit a aj nižšia spotreba elektrickej energie.

Novinkou je aj nový typ diaľkového ovládača, ktorý je už overený u 4K modelov, má pridané programovateľné TV tlačidlá a tlačidlá pre rýchly prístup k sieťovým aplikáciám.

Vysokovýkonný 32-bitový duálny procesor ARM A7 taktovaný na 800 Mhz integruje 32-bitovú vyrovnávaciu pamäť inštrukcií a 32-KB vyrovnávaciu pamäť údajov, 256-KB vyrovnávaciu pamäť L2 s jadrom NEON. Celkový výkon je až 3000 DMIPS.

Funkcie, ktoré už dobre poznáte

Jedinečnosť modelov DENYS spočíva v jeho vysokej funkčnosti, pokiaľ ide o konfiguráciu a multimediálne schopnosti. Operačný systém je postavený na systéme MINI-LINUX, vďaka čomu má prijímač stabilný, plynulý chod a podporu emulátorov a pluginov. Užívatelia DENYSov sú príjemne prekvapení rýchlosťou a svižnosťou jeho práce, výnimočnou šťavnatosťou a kontrastom obrazu aj na veľkých obrazovkách. Softvér a užívateľské prostredie je maximalizované pre jednoduché použitie, nie je preťažené zbytočnými funkciami.

Samozrejme tie najlepšie funkcie zostali: rýchle ladenie Fastscan pre mnohých operátorov, možnosť online inštalácie zoznamu staníc a upgrade softvéru, streamovanie živého vysielanie do telefonu / PC, nekódované nahrávanie, IPTV funkcie, HDMI-CEC, internetové portály, Blindscan, Multistream,...

Prijímač dodávame s najnovším softvérom, s nastavenou čítačkou kariet pre karty freeSAT, AntikSAT, Orange, Plustelka, RTVS, Téčko a aj karty Skylink ICE a IRDETO (bez záruky do budúcnosti). Stanice budete mať takisto predladené. Predinštalované budú aj všetky aplikácie, vrátane niektorých regionálnych a zahraničných IPTV staníc. A v neposlednom rade aj s prednastaveným aktualizačným serverom www.up.uclan.sk

Hlavné vlastnosti

 • Operačný systém MiniLinux (Denys_OS)
 • Prístup cez WebIF a FTP
 • Čítačka kariet Conax s plnohodnotným OSCAM a DENCAM
 • Nahrávanie a časový posun (s externým USB diskom)
 • 100Mbit LAN Ethernet sieť
 • Podpora WiFi dongle cez USB port
 • Podpora prehrávania DLNA
 • Podpora Unicable a FastScan
 • Podpora pre DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2 a USALS
 • EPG – Elektronický programový sprievodca (DVB / Internet)
 • Vysoko kvalitné používateľské rozhranie
 • 4 programovateľné tlačidlá na diaľkovom ovládači
 • Podpora titulkov a teletextu
 • Spotreba 0,5W v režime stand-by

Satelitný príjem je jeho prioritou

Disponuje veľmi silným tunerom a hardvérovým blindscanom (skenovanie celej družice na slepo), čo mu dáva naozaj široké možnosti príjmu z akejkoľvek družice, ktorú máte možnosť prijímať. Podporuje pripojenie cez klasické LNB, alebo pre viac družíc cez protokoly Diseqc, nechýba podpora pre motorické ovládanie paraboly USALS. Ak plánujete jednokáblový rozvod pomocou technológie Unicable, prijímač s tým nemá problém, dokonca podporuje aj novú generáciu tejto technológie - Unicable II.

Prednosťou prístroja je podpora prijímania programov v režime multistream, ktorý sa používa na niektorých družiciach na distribúciu signálov programov na pozemných vysielačoch, alebo v káblových rozvodoch. Programy sú cez satelit šírené v rovnakej podobe, aké sú k dispozícii domácnostiam na klasickú pozemnú anténu. Tuner má podporu aj pre T2-MI multistream príjem.

Zabudovanú má jednu programovateľnú čítačku kariet Conax, s podporou DENCAM a OSCAM s možnosťou správy cez webrozhranie. Dencam podporuje čítanie mnohých typov kariet, OScam je nutné konfigurovať.

Podporuje zoznamy satelitných kanálov z operačného systému Enigma 2, takže zoznam z Enigmy si môžete nahrať do prijímača napr. prostredníctvom programu DreamboxEdit, alebo jednoducho stiahnuť z internetu pomocou samotného prijímača.

Prijímač umožnuje jeden program nahrávať a zároven další, na tom istom TP, pozerať. Nahrávky sú nekódované, čiže je ich možné prehrávať aj na inom zariadení, nap. v PC. Pre funkcie PVR je nutné k prijímaču pripojiť externé USB nahrávacie zariadenie ako USB HDD, alebo USB Flash.

Mutlimediálny a IPTV player

K internetu ho môžete pripojiť káblom priamo do Vášho routeru pomocou zabudovaného ethernet portu, prípadne aj bezdrôtovo cez Wifi, je však v takom prípade nutné dokúpiť kompatibilný USB Wifi adaptér (nájdete v Súvisiacich produktoch).

Pohodlný univerzálny IPTV prehrávač s EPG pre jednoduchú prácu so súbormi m3u8 a m3u. Pre náročnejších používateľov IPTV služieb sú predinštalované middleware portály Stalker a Xtream. Predinštalované sú mnohé portály s internetovým multimediálnym obsahom a správa mnohých nastavení je možná aj pomocou WEB rozhrania.

Po pripojení prijímača na internet si môžete v plnej miere vychutnávať multimediálne vymoženosti, ako napríklad Cinema portály, IPTV stanice nahraté priamo v softvéri, možnosť nahrať vlastné .m3u playlisty s autoupdatom zo serveru, middleware portály Stalker, a XTREAM, ale aj obľúbené klasiky ako YouTube, erotické portály, Internetové rádiá, online počasie a ďalšie skvelé funkcie.

Pomocou zabudovaného mediaplayeru si môžete prezerať multimediálny obsah z Vašich USB zariadení, pripojených k prijímaču, ako aj prehrávať súbory z miestnej siete LAN (napr. zo vzdialeného počítača, sieťového HDD, či NAS) pomocou protokolu Samba, alebo prostredníctvom DLNA, pomocou ktorého môžete streamovať živé vysielanie staníc do Android zariadení, alebo do PC.

Plugin E2TV

Ďalším skvelým spôsobom ako ho využiť, je používanie Denysu ako klientského prijímača v druhej izbe. Pre takéto fungovanie stačí vlastniť doma jeden linuxový satelitný prijímač s Enigma 2, ideálne dvojtunerový a z neho potom môžete streamovať po sieti živé vysielanie do Denysu.

Pomocou funkcie E2TV v prijímači Denys, stačí v E2TV nastaveniach zadať IP adresu Vášho satelitného prijímača a Denys si automaticky načíta zoznam staníc z Vášho satelitného prijímača a máte hotovo - môžete pozerať. Funguje to na princípe streamovania, čiže Denys nemusí byť napojený na satelitnú parabolu, stačí že je napojený na Vašu domáciu sieť.

Aktualizačný server pre Vaše pohodlie

Výnimočným DENYS 2 nerobí len kvalita obrazu, rýchlosť prepínania, jednoduché ovládanie, či internetové funkcie, ale aj softvérová podpora. Upgrade firmvéru sa vykonáva priamo z menu prístroja, buď cez USB, alebo z internetu.

Po naštartovaní systému sa prijímač automaticky pripojí k aktualizačnému serveru a skontroluje nový softvér. Ak aktualizačný server uClanu obsahuje nový softvér, používateľ dostane upozornenie s návrhom na inováciu, ktorý vám umožní okamžite a ľahko upgradovať systém na novú verziu aj u neskúsených používateľov.

Po pripojení Denysu na internet si tak môžete kedykolvek užívať možnosť online aktualizácie softvéru, settingu (zoznamu staníc), softcamov (pluginov pre čítačku kariet), či IPTV staníc, alebo internetových rádií. Pohodlne a jednoducho na pár klikov.

Jednoduchý systém s výnimočnými funkciami

Denys 2 podporuje aj nastavenie bootovania do konkrétnej časti jeho systému, takže si môžete nastaviť aby po zapnutí spustil IPTV, alebo satelitné vysielanie, alebo inú aplikáciu. Takisto je možné nastaviť, čo má prístroj vykonať po vápadku el. energie. Má dva standby režimy – Fake a Real, s možnosťou automatického vypnutia pri nečinnosti a v standby na displeji zobrazuje aktuálny čas.

EPG je v dvoch režimoch - jednoduchý a kaskádový pre viac staníc súčasne, vrátane náhľadu živého vysielania. Zoznam staníc je možné zobraziť v niekoľkých režimoch a infobar obsahuje okrem aktuálneho programu aj aktuálne počasie, stav siete, či signálu a možné je doinštalovať aj ikonky staníc.

Exkluzívne navrhnutá domovská obrazovka je dynamická, môžete si ju prispôsobiť podľa svojich potrieb, čiže pridávanie, výber a úpravu aplikácií si spravujete sami. Užívateľ si môže vytvoriť mnoho playlistov a/alebo portálov v menu, pričom nie je obmedzený na 2-4 sloty ako v set-top boxoch konkurencie. Množstvo nastavení, ktoré sú k dispozícii určite nebudete čakať u prijímač v tejto cenovej kategórii.

Diaľkový ovládač

Nové komfortné diaľkové ovládanie je v ruke veľmi pohodlné a má možnosť naprogramovať ho aj na ovládanie základných funkcií Vášho televízora (zapnúť, vypnúť, hlasitosť a prepínanie AV vstupov).

Obsahuje množstvo tlačidiel pre priame spustenie aplikácií ako Youtube, Mediaplayer, Online počasie a ďalšie. K dispozícii sú aj funkčné programovateľné tlačidlá F1-F4, pre ktoré môžete nastaviť priamy prechod na svoje ďalšie obľúbené aplikácie, napríklad pre WebTV, Stalker, alebo iné bežne používané funkcie.

Vďaka pribalenému externému IR čidlu je možné prijímač schovať za TV, alebo do TV skrinky a ovládačom potom mieriť na externé IR čidlo.

Technické špecifikácie

Procesor GX6613H2 je vysoko výkonný multi-štandardný HD dekodér pre DTV set-top boxy. Obsahuje 32-bitový dvojjadrový procesor ARM A7, RAM pamäť, DVB-S / DVB-S2 demodulátor, multi-štandardný video dekodér s podporou MPEG2, MPEG4, AVS, AVS plus, H.264, H.265 10 bit pri 60 snímkach za sekundu a multi-štandardný audio dekodér, video deinterlacer a postprocesor, plnofarebný OSD a 2D grafický akcelerátor, TV kodér, video DAC, audio DAC, HDMI vysielač, USB hostiteľský ovládač atď.

Zaručuje výkonnú funkčnosť, vynikajúci výkon a nízku spotrebu. Kanálový demodulátor je určený pre DVB-S a DVB-S2, pozostáva z duálneho I a Q ADC, demodulátora QPSK / 8PSK / 16APSK / 32APSK, LDPC FEC atď. Režim rýchleho vyhľadávania BLINDSCAN pre zachytenie kanálu / symbolovej rýchlosti a / alebo kódovej rýchlosti, ktorá realizuje vysokorýchlostné vyhľadávanie programu v celom pásme, bez akýchkoľvek vopred podaných informácií o kanáli.

Vysokovýkonný 32-bitový dvojjadrový procesor ARM A7 ponúka výkonné možnosti softvérových procesov, ktoré podporujú mnoho zložitých aplikácií. Dobre vyvinutý operačný systém a knižnice API výrazne skracujú čas vývoja.

Multištandardný video dekodér podporuje FULLHD dekódovanie videa: MPEG2 / 4, H.264, H.265 (10 bit) @ 60fps, AVS, AVS plus a JPEG / MJPEG HD. Patentovaná jednotka na následné spracovanie videa poskytuje vynikajúci efekt odstránenia prekladania a zvýšenia rozlíšenia.

Procesorový zvukový dekodér podporuje dekódovanie MPEGI / II, MP3, Dolby Digital (voliteľné), Dolby Digital Plus (voliteľné), MPEG4 AAC, HE-AAC a DRA. Kodér PAL / NTSC, 1-kanálový video DAC a vstavaný vysielač HDMI1.4 možno nakonfigurovať pre rôzne režimy výstupu videa HD a SD. Podporovaný je simultánny HD a SD výstup.

True Color OSD a 2D grafický akcelerátor poskytujú farebné efekty menu.

Podporované je aj ladenie JTAG a TEE. Zabudovaný bezpečnostný systém. 128 PID filtrov, z ktorých každý môže využívať maximálne 128 samostatných kanálov na filtrovanie dát, maximálna hĺbka filtrovania každého kanála je 16 bajtov. Multi-štandardný video dekodér s JPEG / MJPEG, MPEG2, AVS, AVS plus, MPEG4, H.264, H.265 (10 bit) @ 60fps! Pokročilé dekódovanie HD alebo SD videa. Ochrana pred chybami a maskovanie. Audio dekodér podporuje MPEGI / II, MP3, Dolby Digital, voliteľné Dolby Digital Plus, MPEG4 AAC, HE-AAC a DRA dekódovanie a ďalšie. OSD s True color a 2D grafickým akcelerátorom, filtrom proti blikaniu. Vysoko výkonný deinterlacer a video scaler s podporou progresívneho výstupu.

 • Všetky analógové televízne štandardy PAL a NTSC
 • Integrovaný 1-kanálový video DAC s režimom výstupu CVBS CGMS
 • Podporuje DCS a Rovi HDMI 1.4, HDCP 1.4 a vysielač kompatibilný s DVI 1.0.
 • Vstavaný integrovaný 2-kanálový audio DAC s odstupom signálu od šumu nad 90 dB
 • 2 hostiteľské radiče USB 2.0, vstavané PHY podporujúce vysokorýchlostné zariadenia pre PVR.
 • Integrovaný 10M / 100M Ethernet MAC a PHY radič.
 • Vstavaná 16-bitová DDR3 SDRAM.
 • 1 paralelný alebo sériový TS.
 • Podporovaný je podmienený prístup a vysielanie údajov.
 • Podporované sú rôzne pokročilé bezpečnostné funkcie CAS.
 • Podpora CAS bez čipovej karty.

Výbava

 • 4-miestny 7-segmentový displej
 • LED indikátor (červená/zelená)
 • IR senzor
 • Satelitný LNB vstup
 • 100Mbps sieťové pripojenie
 • HDMI výstup
 • Optický digitálny audio výstup SPDIF
 • Audio Video minijack do RCA
 • Pripojenie externej LED / IR
 • 2x USB 2.0 porty
 • Napájanie 12V DC
 • Minijack pre pripojenie RS232

Obsah balenia

 • Denys 2 digitálny set-top box s 12 V napájacím adaptérom
 • IR diaľkové ovládanie
 • 2 x AAA batérie
 • Externý IR prijímač so samolepkou
 • HDMI kábel

Upozornenie: Prijímač nemá certifikovaný dekodér, naša firma negarantuje funkčnosť v čítačke prijímača u dekódovacích kariet, ktore používajú iný systém než Conax. Všetky nainštalované aplikácie a doplnky sú záležitosťou 3 strán a nezodpovedáme za ich funkčnosť v zariadení. Podporu týchto aplikácií nájdete na internete, nemožno ju požadovať od výrobcu, ani od predajcu. Služby tretích strán môžu byť zmenené, odstránené, alebo prerušené bez predchádzajúceho varovania.

Doplnkové informácie

Kategória: Továrenský softvér
Skylink Ready: Nie
UNI čítačka: Áno
CI slot: Nie
Linux: Áno
Android: Nie
Viactunerové: Nie
S HDD: Nie
USB: Áno
Ultra HD 4K: Nie
Kód: UCLDEN2
Diskusia 0

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Potrebujete s niečím pomôcť?

Telefonický kontakt je dostupný:
Pondelok 8:00 - 12:00
Utorok - Piatok 8:00 - 16:00
Sobota 8:00 - 12:00

Prezerali ste si

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.
Používanie analytických nástrojov nám umožňuje lepšie porozumieť potrebám našich návštevníkov a tomu, ako používajú našu stránku. Môžeme použiť nástroje prvej alebo tretej strany na sledovanie alebo zaznamenávanie vášho prehliadania našej webovej stránky, na analýzu nástrojov alebo komponentov, s ktorými ste interagovali alebo ste ich používali, zaznamenávanie udalostí konverzií a podobne.
Môžeme používať súbory cookie a nástroje tretích strán na zlepšenie ponuky produktov a/alebo služieb našej alebo našich partnerov, jej relevantnosti pre vás na základe produktov alebo stránok, ktoré ste navštívili na tejto webovej stránke alebo na iných webových stránkach.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať