Menu
Nokia Streaming Box 8010 139,90 € 7%
Výkonné a spoľahlivé 4K multimediálne centrum s Android TV 11 a plnou podporou populárnych aplikácií ako Netflix, HBO MAX, YouTube a ďalších. Nový chipset S905X4, 4GB RAM DDR4, 32GB Flash, 2x USB, 1Gbit ethernet, WiFi 6, Bluetooth 5.0, SPDIF zabezpečujú rýchly a spoľahlivý výkon. Podpora HDR10, Dolby Vision, Dolby Atmos, TrueHD a množstvo ďalších skvelých funkcií. Čítajte viac

Na sklade odbojna.sk

139,90 € s DPH Zľava 10 €

129,90 €

quatro kalkulačka

Výrobca: Nokia

Popis

NOKIA Streaming Box 8010 UHD 4K S905X4 1GBIT LAN WIFI6 BT5 4GB RAM 32GB FLASH ANDROID TV 11

Nokia Streaming Box 8010 s operačným systémom Android TV 11 je výkonným centrom zábavy s Ultra HD rozlíšením (4K). Je plne certifikovaný pre služby Google, Netflix, Disney, Prime Video a množstvo ďalších streamovacích platforiem pre streamovanie v rozlíšení 4K, aj s priestorovými formátmi zvuku. Diaľkové ovládanie využíva technológiu Bluetooth, má podsvietené tlačidlá, numerické tlačidlá a aj funkciu hlasového vyhľadávania.

Pripojte tento Streaming Box k Vášmu televízoru urobte z neho super výkonný Smart TV so systémom Android. Užite si akúkoľvek z viac ako 7000 aplikácií, ako sú napr. HBO MAX, Skylink LIVE, SykShowtime, YouTube, Spotify, AppleTV a množstvo ďalších, kde si môžete pozrieť svoje obľúbené televízie, filmy, seriály, dokumenty a oveľa viac.

Hardvér Nokia Streaming Box 8010 poháňa 4-jadrový procesor ARM Cortex A55, ktorý pracuje na výkonnom chipsete S905X4 s podporou AV1 kódeku. Má až 4GB pamäte DDR4, 32 GB úložisko eMMC Flash, modul WIFI 6 a 1-Gbit Ethernet. Okrem toho zariadenie podporuje HDR10 a Dolby Vision, ako aj viackanálový zvuk až po Dolby Atmos, DTS HD a TrueHD.

Nokia 8010

Viete, že?

Nokia Streaming Box 8010 prináša množstvo vylepšení oproti predchádzajúcemu modelu 8000. Má novší operačný systém Android TV 11, výkonnejší chipset Amlogic S905X4, dvojnásobnú operačnú pamäť DDR4 a štvornásobnú kapacitu flash pamäte. Taktiež disponuje rýchlejším a výkonnejším WiFi6 modulom a Ethernet portom s rýchlosťou až 1Gbit. Bluetooth je v novšej verzii 5, pribudol nový USB 3.0 port a podporuje aj DTS HD a True HD viackanálové audio.

Nokia Streaming Box 8010 ponúka hladké a rýchle prehrávanie videa v rozlíšení 4K pri 60 snímkach za sekundu s funkciami HDR a Dolby Vision vďaka výkonnému grafickému chipsetu GPU MALI G31 MP2. Gigabitový ethernet a dvojpásmové WiFi 6 patria medzi špičku v tomto segmente, čo sa týka pripojenia prístroja na sieť. Spolu s dvoma portami USB (2.0+3.0) máte o konektivitu pre úložné zariadenia postarané.

Pre zvuk poskytuje optický zvukový výstup S/PDIF až do Dolby Digital Plus, cez HDMi výstup je zvuk dostupný až do Dolby Atmos a TrueHD. Priestorový zvuk zvláda až do 8 kanálov (7.1) cez HDMI výstup, alebo 6 kanálov (5.1) cez SPDIF. Priestorový zvuk si teda môžete vychutnať aj cez optický SPDIF výstup, avšak pripojený TV musí mať natívnu podporu HDMI vstupu pre Dolby Digital (licenčná podmienka). Samozrejmosťou je Dolby Digital, DTS a mnohé iné formáty.

Výrobca je súčasťou projektu HailStorm, čo zaručuje, že Netflix má vynikajúci obraz, zvuk a vyladený chod. Disponuje aj najvyššími DRM certifikátmi Widevine, Playready a HDCP ochranou, takže sa Vám nestane, že nejaký obsah bude zablokovaný.

Pomocou vstavaného mikrofónu na hlasové ovládanie a hlasové vyhľadávanie na ovládači môžete jednoducho vyhľadávať filmy a aplikácie. Ovládač sa ľahko používa aj pri slabom osvetlení, pretože má praktické a podsvietené ovládacie tlačidlá, ktoré obsahujú špeciálne tlačidlá pre rýchly prístup k známym streamovacím službám ako Netflix, či Youtube a má aj numerické tlačidlá. Nič lepšie pre sledovanie internetovej televízie nenájdete.

Nokia 8010

Plne podporuje mnohé jazyky v menu, vrátane SK a CZ a má pravidelné aktualizácie OTA pre čo najlepší výkon a na mnoho rokov pozitívny používateľský zážitok. Vstavaný modul Bluetooth 5 umožňuje pripojiť ďalšie zariadenia, ako sú reproduktory, slúchadlá, soundbar, klávesnice či gamepad.

Viete, že?

Nokia Streaming Box po zapnutí spustí automaticky posledne spustenú aplikáciu, ktorá bola zapnutá pri vypnutí. Takže ak ste napríklad pozerali nejaký seriál na Netflixe a vypli Nokiu, po zapnutí sa Vám rovno ponúkne sledovanie ďalšej časti. Alebo sledujete internetovú televíziu napr. cez Skylink Live? Nokia po zapnutí automaticky spustí živé vysielanie posledne sledovanej stanice!

Je jednoduché zmeniť režim HDR na televízore vďaka prepínaniu HDR, Dolby Vision a HDR Auto. Podporuje okrem iného možnosti pre zarovnanie obrazovky, nastavenia výstupu SPDIF a automatický ekvalizér AC4 na zlepšenie zvuku dialógov.

Spoľahnite sa na kvalitu značky Nokia, už predchádzajúci model dokázal, že ide o jednoznačne najspoľahlivejší model na trhu, s reklamáciami na úrovni menej ako 0.5% pri tisíckach predaných kusov. Sprevádzkovanie boxu zvládne aj úplný laik a v prípade obnovy boxu poskytuje možnosť inštalácie všetkých aplikácií z Vášho Google účtu, či predošlého boxu.

K dispozícii máte Google Play pre online inštaláciu doplnkov, hier a aplikácií, v ktorom sa nachádzajú aplikácie určené pre veľké obrazovky a prispôsobené na ovládanie diaľkovým ovládačom. Nechýba ani podpora pre inštaláciu aplikácií cez USB, pomocou inštalačných súborov APK.

Nechýba funkicia HDMI CEC, ktorá umožňuje súčasné zapnutie/vypnutie s TV. Na prehrávanie hudby a videí sú podporované rôzne formáty vrátane FLAC, DTS, AC3 a AV1 4K HDR a mnohé ďalšie. Môžete streamovať vysielanie z linuxového prijímača, prehrávať multimediálne súbory z úložiska USB alebo z lokálneho sieťového zariadenia.

Náročné 3D hry môžete hrať cez cloudové platformy Boosteroid alebo GeForce NOW, ak máte dostatočne rýchly internet. Nokia Streaming Box 8010 je kompaktný a ľahko prenosný, s hmotnosťou iba 0,25 kg a rozmermi 112 x 112 x 23 mm si ho môžete vziať kdekoľvek so sebou, či už na dovolenku, alebo na pracovnú cestu, alebo ním vybaviť dieťa na internát.

Pripojiť tento box je možné aj k starším TV pomocou AV výstupu. Displej tento model nemá, má len bielu prevádzkovú LED diódu na prednom paneli, ktorá nie je absolútne rušivá.

Celý systém je intuitívny, veľmi plynulý a jednoduchý na ovládanie. Žiadne záseky, spomalenia systému, všetko ide hladko. Zabudované DRM certifikáty najvyššej kvality zabezpečia bezproblémový príjem všetkých VOD, OTT a IPTV služieb aj v 4K kvalite.

Okrem sledovania filmov, televíznych seriálov a videí zo známych streamovacích služieb môžete cez Chromecast zrkadliť obsah zo svojho telefónu, alebo tabletu. Môžete prejsť z telefónu, tabletu alebo notebooku do svojej televízie v okamihu. Vďaka aplikáciám podporujúcim vstavaný Chromecast môžete zrkadliť svoj obľúbený obsah z aplikácií priamo na televízor.

Nokia 8010

Poslúžiť však môže aj ako herná konzola na náročnejšie hry s výbornou grafikou. Stačí pripojiť gamepad, stiahnuť hru a užívať si chvíle hernej zábavy.

Nokia 8010

Môžete sledovať aj satelitnú alebo pozemnú televíziu, ak si k Nokii dokúpite externý USB tuner. Na pripojenie USB tuneru slúži USB-C port, ktorý sa však dá využiť aj na nabíjanie Vášho smartfónu.

Podporované streamovacie služby

- Netflix
- Prime Video
- Disney +
- YouTube
- HBO MAX
- Skylink LIVE
- Horizon GO
- sledovanieTV
- AntikTV
- O2TV

A mnoho ďalších, ako napríklad KODI, KukiTV, Magio GO, AppleTV+, SweetTV, LepšiaTV, TellyTV, OrangeTV a pod.

Nokia 8010

Technické údaje

Audio a video

 • Rozlíšenie displeja: 4K Ultra HD
 • Rozlíšenie videa: 4Kx2K@60fps, 1080p, 1080i, 720p, 576p, 576i, 480p, 480i
 • Dekódovanie zvuku: Dolby Digital Plus, Dolby Atmos, DTS

Systém a pamäť

 • Operačný systém: Android TM 11
 • Čipset: Amlogic S905X4-K
 • CPU: Quad-Core Cortex-A55
 • GPU: ARM Mali-G31 MP2
 • SDRAM: DDR4: 4 GB
 • Flash: eMMC: 32 GB

Porty

 • HDMI
 • USB-A 2.0
 • USB-A 3.0 (5 V, max. 900 mA)
 • USB-C (5 V, max. 1 A)
 • Digitálne audio (optický)
 • AV (3,5 mm)
 • Ethernet LAN
 • DC IN (12 V, 1 A )

Nokia 8010

Bezdrôtové pripojenie

 • 802.11 b/g/n/a/ac/ax 2,4 GHz/5 GHz 2T2R (WiFi6)
 • Bluetooth: 5.0

Kompatibilita

 • HD, FHD a UHD TV s portom HDMI
 • Bluetooth klávesnica
 • Bluetooth herný ovládač

Všeobecné údaje

 • Napájanie: AC 100 - 240 V AC ~ 50/60 Hz
 • Vstupné napätie: DC 12 V, 1 A
 • Príkon pracovný: max 12 W
 • Príkon v pohotovostnom režime: 0,5 W
 • Prevádzková teplota: 0 ~ +50 °C
 • Skladovanie teplota: -20 ~ +70 °C

Rozmery

 • Šírka (v mm): 112
 • Hĺbka (v mm): 112
 • Výška (v mm): 23
 • Hmotnosť (v kg): 0,25
 • Farba: Čierna

Nokia 8010

Diaľkový ovládač

S diaľkovým ovládaním Nokia Streaming Box 8010 máte vždy všetko pod kontrolou. Najlepšie aplikácie máte vždy poruke. Podsvietené tlačidlá diaľkového ovládača uľahčujú hľadanie správneho tlačidla, aj keď je miestnosť tmavá. K dispozícii je tiež tlačidlo pre priamy prístup k nastaveniam, domovskej ponuke a ďalším.

Okrem toho je dobré vedieť, že diaľkové ovládanie leží pohodlne v ruke, a to vďaka súvislej časti v spodnej časti. Keď držíte diaľkový ovládač, ukazovák je na pokojnom mieste. Napríklad palcom môžete veľmi pohodlne dosiahnuť navigačné klávesy a klávesu OK, čo vám umožní príjemne prechádzať obsahom. Ovládač funguje v režime Bluetooth, čiže nemusíte mieriť na box, ale je možné ho používať aj v klasickom režime IR.

Viete, že?

Nokia Streaming Box ovládač dokáže pracovať aj v klasickom režime IR? Nikdy sa Vám tak nestane, že Streaming Box nebudete vedieť zapnúť, ak bude dlho vypnutý a ovládač sa odpáruje z režimu Bluetooth. Stačí v takom prípade ovládačom namieriť na box a zapnúť ho, následne sa ovládač znovu spáruje a funguje opäť v BT režime. Má to aj ďalšiu výhodu, aplikácie, ktoré vyžadujú IR ovládač (napr. Eurosport Player) môžete plnhodnotne ovládať.

Obsah balenia

 • Nokia Streaming BOX 8010
 • Bluetooth diaľkové ovládanie
 • napájací zdroj
 • Kábel 4K HDMI
 • Batérie
 • návod na inštaláciu

Upozornenie: Tu uvedené funkcie môžu vyžadovať ďalšie a / alebo pravidelné aktualizácie firmvéru. Všetky aplikácie v KODI a Obchode Google Play sú záležitosťou 3 strán a nezodpovedáme za ich funkčnosť v zariadení. Podporu týchto aplikácií nájdete na internete, nemožno ju požadovať od výrobcu, ani od predajcu. Služby tretích strán môžu byť zmenené, odstránené, alebo prerušené bez predchádzajúceho varovania. Vaša záruka sa vzťahuje iba na hardvér prijímača a nevzťahuje sa na aktualizácie softvéru, ani nastavenie. Súčasťou výrobku nie je žiadne predplatné príjmu IPTV. Služby Google asisitenta nie sú dostupné v každom jazyku.

 

Doplnkové informácie

Kategória: Android TV
EAN: 9120106660371
Kód: NSB8010
Diskusia 0

Žiadne komentáre

Nový komentár

Nokia Streaming Box 8010
Nokia Streaming Box 8010

129,90 €

Nový komentár

Kontrolný kód

i

Potrebujete s niečím pomôcť?

Telefonický kontakt je dostupný:
Pondelok 8:00 - 12:00
Utorok - Piatok 8:00 - 16:00
Sobota 8:00 - 12:00

Prezerali ste si

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.
Používanie analytických nástrojov nám umožňuje lepšie porozumieť potrebám našich návštevníkov a tomu, ako používajú našu stránku. Môžeme použiť nástroje prvej alebo tretej strany na sledovanie alebo zaznamenávanie vášho prehliadania našej webovej stránky, na analýzu nástrojov alebo komponentov, s ktorými ste interagovali alebo ste ich používali, zaznamenávanie udalostí konverzií a podobne.
Môžeme používať súbory cookie a nástroje tretích strán na zlepšenie ponuky produktov a/alebo služieb našej alebo našich partnerov, jej relevantnosti pre vás na základe produktov alebo stránok, ktoré ste navštívili na tejto webovej stránke alebo na iných webových stránkach.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať