Panel používateľa

Čo je IPTV

10 položiek

ČO JE TO IPTV?IPTV logo
IPTV (Internet Protocol Television) alebo tiež internetová televízia umožňuje príjem televízneho vysielania cez internetový protokol. Jednoduchšie sa dá povedať, že sa jedná o možnosť sledovania televízie cez internet. Jediné, čo pre príjem IP televízie potrebujete, je pripojenie k internetu a televízor, prípadne set-top box, počítač alebo iné inteligentné zariadenie.

Od známejších foriem televízneho vysielania, ako je terestriálny príjem, káblová alebo satelitná televízia, sa potom IPTV líšia aj počtom funkcií, dostupnosťou a pohodlím, s akým si môže divák prehrať svoje obľúbené filmy a seriály online.

AKÉ SÚ VÝHODY IPTV?
Hlavnou výhodou IPTV je schopnosť maximálne sa prispôsobiť potrebám diváka. Vďaka rade integrovaných digitálnych funkcií sa nemusíte obávať, že by ste prišli o svoje obľúbené relácie alebo Vám utiekol začiatok filmu. IP televízia Vás vtiahne do deja viacej, ako kedykoľvek predtým!

Ponuky IPTV od rôznych poskytovateľov sa líšia predovšetkým poskytovanými funkciami a výberom televíznych staníc. Každá kvalitná IPTV by však mala divákovi poskytnúť aspoň tieto funkcie:

EPG
Alebo elektronický programový sprievodca, ktorý zaisťuje prehľadné a svižnej vyberanie relácií

TIMESHIFT
Spätné zhliadnutí relácií, a to až v rádoch niekoľkých týždňov

NAHRÁVANIE
Jedným klikom je relácia nahraná a kedykoľvek pripravená k zhliadnutiu

VIDEOTÉKA
Miesto, kde sú divákovi k dispozícii stovky najrôznejších filmov a seriálov online

PAUZA
Skvelé riešenie pre každodenné odbiehanie od televízie

PRETÁČANIE
Obľúbené scény kľudne stokrát dookola

KDE A AKO MÔŽEM SLEDOVAŤ IPTV?
Jednoducho povedané, všade tam, kde je k dispozícii internetové pripojenie. Pre príjem IPTV využite buď klasický televízor s pripojeným Android set-top boxom, prípadne inteligentné zariadenie s OS Android alebo iOS. Pre sledovanie televízie na mobile alebo tablete si potom stiahnite do svojho zariadenia TV aplikáciu pre mobil alebo tablet a zabávajte sa aj na cestách! IP televízia Vám bude robiť skvelého spoločníka! 

Pokiaľ dávate prednosť sledovaniu TV staníc na televízií, potom máte na výber hneď z dvoch možností. Ak vlastníte Smart TV s pripojením k internetu, tak si jednoducho stiahnite aplikáciu z obchodu Google Play, prípadne z obchodu s aplikáciami od výrobcu televízií a nainštalujte. Po prihlásení budete mať k dispozícii všetky výhody internetovej televízie i vo svojej Smart TV!

Pre klasické televízie bez pripojenia k internetu potom predstavuje riešenie IPTV set-top box s radou funkcií. Pripojte zariadenie k internetu a ku svojmu televízoru za pomocou AV alebo HDMI káblu a Vaša televízia sa zrazu premení v inteligentné zariadenie s možnosťou sledovania televízie cez internet!

Okrem televíznych služieb ponúka niektoré set-top boxy funkcie ako klasický počítač. Napríklad IPTV BOX premení vďaka predinštalovanému OS Android akúkoľvek televíziu v multimediálne centrum s možnosťou inštalácie ďalších aplikácií, počúvanie internetových rádií, prehrávanie videí z YouTube alebo surfovanie po internete!

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

PL.Music

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.