Panel používateľa

KUGOO S1

0 položiek

Slovenské cesty sa za posledné dva či tri roky zmenili. Čoraz viac ľudí sa hlavne vo väčších mestách, v ktorých je často problém so zápchami obracia na elektrické náhrady alebo služby, ktoré ponúkajú lacný a rýchly transport, hoc aj na úkor miernej fyzickej aktivity. Z mnohých komentárov vieme, že je aj veľa prívržencov elektrických kolobežiek, ktoré ponúkajú perfektnú rovnováhu medzi rýchlosťou prepravy, mobilitou a cenou.

Na rozbehnutý vlak elektromobily chce naskočiť čo najviac spoločností. Stačí sa pozrieť na úspech kolobežiek od Xiaomi a zistíte, že trh pre takýto typ dopravného prostriedku je skutočne veľký a plný možností. Niet sa preto čomu čudovať, že so svojim riešením prichádza aj firma Kugoo, ktorá na trh prináša elektrickú kolobežku Kugoo S1. Ide o alternatívu ku spomínanej kolobežke od Xiaomi a verte, že ide o viac než vydarenú alternatívu.

KUGOO_S1

Kugoo S1: Výdatná maximálka

Hoci si kolobežky často spájame s hračkami pre naše ratolesti, pri ich elektrických verziách je opak pravdou. Ako by básnik povedal, novinky z dielne veľkých výrobcov „idú ako čert". Dôkazom je aj Kugoo S1, ktorá dokáže vďaka 350 W motoru vyvinúť rýchlosť až 35 km/h. Záleží však od toho, kto sa na nej vozí. 90 kg chlap bol schopný dosiahnuť rýchlosť 30 km/h, podstatne ľahšia žena zas úplnú maximálku 35 km/h. Všetko, samozrejme, na rovnom povrchu. Dole kopcom to ide ešte o niečo rýchlejšie.

Kolobežka Kugoo S1 ponúka nosnosť až 120 kg, čo je viac ako pri riešení od Xiaomi. Silnejší motor zároveň zaručuje stabilnejší výkon aj pri miernom stúpaní, čo pri kolobežke od Xiaomi robilo menšie problémy.

Zariadenie ponúka 3 režimy výkonu, vďaka ktorým môžete podstatne presnejšie reagovať na rôzne situácie. Ak pred sebou máte dlhú a hlavne hladkú rovinku, kolobežku prepnete do maximálneho výkonu. Ak však idete po hrboľatom povrchu alebo sa potrebujete preštrikovať cez skupinky ľudí, pomôže vám režim s nižším výkonom, ktorý na zmenu rýchlosti reaguje pomalšie.

KUGOO_S1

Kugoo S1: Dá sa poskladať a ľahko prenášať
Výhodou elektrických kolobežiek je ich spratnosť. Či si ju beriete do práce alebo ju chcete zbaliť do kufra auta, Kugoo S1 to nerobí problém. Kolobežka má na spodu konštrukcie malý hákový mechanizmus, ktorý drží základňu a riadidlá v približne 90-stupňovom uhle. K dispozícii je aj 3-stupňové nastavenie výšky riadidiel, ktoré sa dajú taktiež zložiť. Na pocit nie sú až tak pevné, ako v prípade Xiaomi, no pri jazde sa na ne môžete spoľahnúť a o tom to je.

Celý stroj váži 11 kilogramov, čo nie je úplne najmenej, no zároveň to nie je ani nič, čo by sa nedalo zvládnuť. Za väčšinu váhy môžu batérie a kovová konštrukcia, ktorá je naozaj robustná (až na riadidlá). Upozorníme ešte na fakt, že kolobežka ako táto nie je určená pre príliš vysokých ľudí. Pri výške 184 cm a pri jazde je cítiť, že približne takáto výška je strop, pri ktorom sa jazda ešte dá zvládnuť.

KUGOO S1

Kugoo S1: Štandardná výbava
Kolobežka stojí na 8,5-palcových bezdušových pneumatikách, čo má svoje pre aj proti. Na jednu stranu síce nedostanete defekt, no na druhú je znížený komfort pri jazde. Nie je to nič, čo by sa nedalo vydržať, no je to badateľné. Určite by sme sa však vyhli kockám alebo inému nerovnému povrchu, kolobežke to totiž v žiadnom prípade nesvedčí.

Kugoo S1 ponúka 2 typy bŕzd. Priamo na riadidlách je elektronická brzda, ktorá kolobežku brzdí elektromotorom, čím zároveň dobíja batérie. Takéto brzdenie však nie je veľmi efektívne, a tak by ste ho mali využívať len pri postupnom spomaľovaní. Ak potrebujete na brzdu „dupnúť," budete musieť skutočne dupnúť. Na zadnom kolese je blatník, ktorý zároveň funguje ako brzda.

KUGOO_S1

Kugoo S1: Bez aplikácie, no s počítačom
Na jazdu kolobežkou Kugoo S1 si treba zvyknúť. Myslíme to však v dobrom. Kolobežka totiž akceleruje poriadne rýchlo. Dosiahnutie maximálnej rýchlosti, na druhú stranu, chvíľu trvá, no to nebol žiaden problém, keďže pri 30 km/h už začínate pochybovať o tom či sa na nej udržíte.

Zaujímavo je vyriešený aj „palubný počítač," ktorý sa nedá odstrániť a ktorý neponúka prepojenie s aplikáciou. Všetko, čo potrebujete máte hneď k dispozícii. Na displeji vidíte aktuálnu rýchlosť, prejdenú vzdialenosť, nastavenie režimu výkonu, stav batérie a pod. Všetky nastavenia budete ovládať piatimi tlačidlami umiestnenými na spodnej časti displeja. Na prednej strane zas nájdete predné svetlo pozostávajúce z 24 LED-iek.

Kugoo S1: Dojazd, ktorý poteší
Na jedno nabitie batérie sa dá prejsť 25 kilometrov, no je nutné dodať, že pri najnižšom výkone motora. Ak sa kolobežku prepne do stredného nastavenia, dojazd klesne na približne 20 kilometrov, no jazda je podstatne príjemnejšia a hlavne rýchlejšia. Pri maximálnom výkone očakávajte dojazd približne 15 kilometrov.

Po vybití batérie musíte kolobežku prirodzene opäť nabiť, čo trvá približne 5 až 6 hodín. To je vzhľadom na pracovný deň alebo nočné nabíjanie perfektný čas, na ktorý sa dá zvyknúť. Port pre nabíjanie je prekrytý gumeným štupľom, ktorý zariadenie chráni pred vniknutím vody či prachu. Celá kolobežka disponuje certifikáciou IP54, vďaka čomu jej nerobí problém letná prehánka. Ponorenie do vody alebo dlhšie vystavenie dažďu však neodporúčame.

KUGOO S1

KUGOO S1: Slovo na záver
Kugoo S1 je solídna kolobežka, ktorá má výkonný motor schopný prepraviť aj osoby so zavalitejšou postavou. Vďaka nastaviteľnej výške riadidiel je vhodná pre ľudí, ktorí sú vysokí do 185 cm, resp. 190 cm, ak ste ochotní cestovať mierne prikrčení.

PL Music

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.